Szczypta Świata Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

Zotter | Labooko - Czekolada gorzka 75% Madagascar 2x35g | ORGANIC - FAIR TRADE

  • Pyszna, ciemna czekolada produkowana z PIERWSZEJ organicznej i fairtradowej farmy kakao na Madagaskarze!
Producent: Zotter
Kod produktu: 9006403039099
16,00 zł
/ szt.

Czekoladowa premiera: pyszna, ciemna czekolada produkowana z PIERWSZEJ organicznej i fairtradowej farmy kakao na Madagaskarze!

Kakao z Madagaskaru jest bardzo poszukiwane na całym świecie. Jest także rzadkie, ponieważ Madagaskar produkuje najlepsze kakao w Afryce i okolicach. Nareszcie to wspaniałe wyspiarskie kakao jest dostępne w wersji organicznej i Fair Trade. Czekaliśmy całą wieczność, ale w końcu pierwsze ziarna wpadły w nasze łapy!

To kakao rośnie w legendarnym Sambirano Valley, główny regionie kakaowym Madagaskaru, gdzie jest kilka wielkich farm, ale i mnóstwo małych plantacji. My kupujemy nasze ziarna z kooperatywy COPROCASA, jest to zrzeszenie 170 małych farm. To kakao rośnie na glebie wulkanicznej, chłonie tropikalny i wilgotny klimat wyspy i jest mieszanką 20% Criollo, najlepszego ziarna na ziemi, 60% Trinitario i 20% Forestero. Wyjątkowa kombinacja, która delikatnie jest wyprażona w naszej fabryce, potem konchowana przez dość krótki okres czasu aby powstała ta dystyngowana tabliczka 75% czekolady. Wyzwala potężną nutę taniny, z ziaren, które normalnie mają owocowe nuty, z dodatkiem cytrusów, czerwonych jagód i przyjemną kwasowością, która idealnie współgra z delikatną słodyczą, dzięki uprzejmości surowego cukru trzcinowego. 

Jeśli sądzisz, że jakiejś czekolady nie da się zrobić, to z pewnością nie poznałeś pana Josefa Zottera i jego setek przedziwnych pyszności.

 

Masa netto: 2 x 35g = 70g

Dwie czekolady ciemne 75% 

 

Certyfikacja ekologiczna: AT-BIO-402

Zotter jest członkiem WFTO (Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu).

 

Skład: masa kakaowa°, surowy cukier trzcinowy°, masło kakaowe°
Fairtrade: 100%

Kakao: minimum 75%
° z kontrolowanej uprawy ekologicznej
Może zawierać śladowe ilości orzechów, mleka, sezamu i soi.

Produkt wegański, bez mleka.

Producent: z o t t e r Schokoladen Manufaktur GmbH, Bergl 56, A-8333 Riegersburg, www.zotter.at Dystrybutor: DATMAR Data Marcin ul. Żabińskiego 2, 02-793 Warszawa, www.czekoladyzotter.pl

 

Parametry techniczne:
Rodzaj:
gorzka (powyżej 70%)
,
wegańskie
Certyfikaty:
Ekologiczny
,
FAIRTRADE
Zawartość cukru:
cukier trzcinowy
Pochodzenie:

Informacja ta dotyczy krajów pochodzenia wszystkich surowców użytych w danym produkcie np. przy kawie będą to tylko ziarna kawy, ale przy yerba mate również dodane do niej zioła czy przyprawy.

Madagaskar
Opinie naszych klientów

pixel