Szczypta Świata Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

Herbata zielona jaśminowa Jasmine Tea liściasta 50g | ORGANIC | Brown House

  • JASMINE TEA – jaśminowa zielona herbata.
  • Wysokogatunkowa zielona herbata aromatyzowana w tradycyjny sposób kwiatami jaśminu. Liście herbaty przejmują olejki eteryczne od kwiatów i zyskują niepowtarzalny jaśminowy zapach oraz smak.
Kod produktu: 5904238829080
Certyfikaty: Ekologiczny
Forma: liściasta
36,20 zł
/ szt.
724,00 zł / kg

W Chinach tradycja aromatyzowania herbaty kwiatami sięga setek lat temu. Polega ona na przenikaniu olejków eterycznych z kwiatów do liści herbaty. W ten sposób uzyskujemy naturalny smak i zapach kwiatów, mocno wyczuwalny podczas picia herbaty.

Pochodzenie
Kwiaty jaśminu pochodzą z jedynego certyfikowanego ogrodu BIO w całych Chinach, z prowincji Guangxi. Zielona herbata również pochodzi z ekologicznej uprawy, w prowincji Jiangxi, w Chinach.

Jak powstaje nasza Jasmine Tea?

Kwiaty jaśminu zbierane są w ciągu dnia, gdy jeszcze są zamknięte. Wieczorem powstaje przeplatanka, kwiaty wraz z herbatą układane są w stosy warstwami i pozostawiane na noc.

To właśnie w nocy dzieje się magia! Gdy nastanie mrok, kwiaty jaśminu otwierają się i uwalniają swoje olejki eteryczne wprost do, leżących na nich, liści herbaty. Zapach unosi się dookoła, a herbata spokojnie leżakuje w nim kilka dni i nocy. Proces ten może trwać nawet 7 dni, w zależności od intensywności i rodzaju herbaty. Po zakończeniu aromatyzacji, herbata od razu zostaje szczelnie spakowana i wysłana do nas.

Smak i zapach

Smak i zapach jest intensywny, jaśmin jest mocno wyczuwalny, lecz nie przysłania smaku zielonej herbaty. Owocowy, delikatnie słodki, relaksuje i odpręża. Idealna herbata na wczesne popołudnie.

Na 1 kg herbaty używa się nawet 1200 g kwiatów jaśminu.

Działanie

Zielona herbata ma dobroczynny wpływa na nasz cały organizm. Jest bogata w polifenole, które wychwytują i neutralizują wolne rodniki w organizmie. Działa antybakteryjnie i oczyszczająco, usuwając z naszego organizmu toksyny. Ponad to zawiera witaminy oraz minerały, poprawia kondycję skóry oraz koncentrację, usprawnia myślenie.

Jak zaparzać herbatę jaśminową?

Zachęcamy do maksymalnego wykorzystania właściwości herbaty oraz jaśminu.

Jedną porcję (2g/1 łyżeczka) herbaty jaśminowej możemy zaparzać trzykrotnie lub więcej, dopóki czujemy satysfakcjonujący nas smak. Z każdym, kolejnym zaparzeniem napar będzie inny, delikatniejszy lub mocniejszy- w zależności od czasu parzenia. Patrz: instrukcja parzenia w formie tabeli na opakowaniu.

1 łyż., 75-85 stopni, 180 ml wody.

1.parzenie- 15.5 min.

2.parzenie- 2 min.

3.parzenie- 2 min.

Sugerowany czas spożywania zielonej herbaty to 13:00 – 17:00.

 

Certyfikacja: Rolnictwo spoza UE

Składnikizielona herbata* (100%)

*certyfikowany składnik ekologiczny

Przechowywać w suchym i zaciemnionym miejscu.

Biodegradowalne opakowanie.

 

Parametry techniczne:
Certyfikaty:
Ekologiczny
Forma:
liściasta
Rodzaj:
ziołowa
Masa netto:
50g
Opinie naszych klientów

pixel