Uwodzicielskie brazylijskie melodie zmieszane z subtelną elektroniką wprowadzą was w wyborny chill-outowy klimat.
Nie da się zaprzeczyć, że Brazylia wywiera ogromny wpływ na współczesną kulturę masową. Od muzyki, poprzez modę i taniec, a na filmie skończywszy. Sztuka współczesna czerpie z kultury brazylijskiej ile się da. „Brazilian Lounge” to właściwie hołd złożony Brazylii i jej artystom.
Album otwiera twór Pauli Morelenbaum, znanej jako wschodząca gwiazda nowego gatunku muzycznego, jakim jest nova bossa-nova. Wspiera ona swoje nagrania subtelną dozą elektroniki, ale nie wpływa to negatywnie na jej cudowny głos. Dzięki temu została zaangażowana do zespołu Antonio Carlos Jobim’s band. Jej dokonania zostały dostrzeżone i wygrała ona brazylijski odpowiednik Grammy dla najlepszej nowej wokalistki w kategorii pop/rock.
“E Depois” to jedno z najbardziej wyróżniających się nagrań na tej płycie. Powstało w wyniku wymieszania samby, soulu i funky przez alternatywnego brazylijskiego muzyka i producenta – BiDa. Głosu użyczył tu Seu Jorge, piosenkarz i aktor, znany przede wszystkim z roli w filmie „Miasto boga”.
Bebel Gilberto to piosenkarka obdarzona niezwykłym głosem i nagrywająca w stylu retro. Bardzo popularna w Brazylii, w pozostałych częściach świata dopiero staje się rozpoznawalna. Jej debiutancki album rozszedł się w milionowym nakładzie, stąd jej miejsce na liście najbardziej rozchwytywanych producentów muzyki elektronicznej. “August Day Song” to poetyckie porównanie burzy do bycia zakochanym i właśnie tę piosenkę znajdziecie na „:Brazilian Lounge”.
Marcos Valle piosenki pisał w latach 60. i 70., ale jego głos i bossa-novy, jakie tworzył, z upływem czasu zyskały tylko na pięknie. Został na nowo odkryty przez brytyjskie wytwórnie, które zremixowały jego twórczość i udostępniły kolejnej generacji.
Luca Mundaca zachwyci was swoim melodyjnym, spokojnym i nastrojowym nagraniem “Há Dias”. Ta piosenka jest tak piękna w swojej prostocie, że zapewne na chwilę wstrzymacie oddech z wrażenia.
„Brazilian Lounge” zabierze was do knajpek i barów Rio i Sao Paulo, gdzie nowe pokolenie muzyków odkrywa na nowo klasyczne brzmienia samby i bossa-novy, nadając jej współczesne, chill-outowe brzmienie.
Wewnątrz znajdziecie też notki dotyczące artystów z tej płyty, oraz dzięki przepisowi na koktajl caipirinha, będziecie mogli także posmakować, a nie tylko posłuchać, Brazylii.
Opisy są własnością Szczypty Świata, a ich kopiowanie bez podania źródła oraz w celach komercyjnych jest pogwałceniem praw autorskich. Szczegóły licencji znajdziesz tutaj.