Na płycie Rumba, Mambo, Cha Cha Chá, Putumayo eksploruje latynoską muzykę taneczną z rodziny nieprzemijających kubańskich stylów z nutką retro. Rumba, mambo cha cha chá to znajome nazwy dla tancerzy z całego globu. Powstałe na Kubie z mieszaniny wpływów afrykańskich i europejskich stały się niezwykle popularne na całym świecie. Na tej płycie Putumayo zebrało piosenki, które demonstrują uniwersalny wdzięk tych muzycznych stylów. Płytę wzbogaca bogata w informacje książeczka w języku angielskim i hiszpańskim.
Pochodząca z Marsylii grupa Conjunto Massalia otwiera kompilację utworem “Guajira y Chachacha”, który opowiada historię narodzin tych dwóch spokrewnionych gatunków. "Potpourri de Cha Cha Cha” w wykonaniu kubańskiej grupy Tradicuba to składanka najbardziej chwytliwych motywów cha cha chá z historii tego szacownego gatunku. Sławny na całym świecie kolumbijski zespół Fruko y Sus Tesos, którego utwory grają salsowi dj'e na całym globie, wykonuje wersję klasyki z repertuaru mambo - “Mambo #5”. Salsa Celtica dodaje celtyckiego smaczku do rytmów son i rumby w “Esperanza”.
Mieszając uduchowione afro-kubańskie bębny z eleganckimi melodiami w “Mi Chachacha”, Orquesta La Moderna Tradición zasługuje na pochwały za zachowanie i aktualizację klasycznego tanecznego stylu danzón, przodka cha cha chá i mambo. Nominowani do nagrody Grammy Angel Meléndez and The 911 Mambo Orchestra z Chicago wykonują klasyk "Cereza Rosa" w stylu mambo-spotyka-cha cha chá.
Wśród innych artystów obecnych na Rumba, Mambo, Cha Cha Chá znajdują się: pochodząca z Hawany grupa Asere z utworem “Oriente”; sławny kubański flecista J. Joaquin Oliveros wykonujący “Me Lo Dijó Adela”; zainspirowana ska i mambo belgijska grupa Internationals z “E.L.S.”; oraz Rosjanie z Tres Muchachos & Companeros wykonujący utwór Jimmy'ego Bosch’a "Pa' Mantener Tradición".
Opisy są własnością Szczypty Świata, a ich kopiowanie bez podania źródła oraz w celach komercyjnych jest pogwałceniem praw autorskich. Szczegóły licencji znajdziesz tutaj.