Szczypta Świata Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

Herbatka ajurwedyjska Kapha Dosha liściasta 40g | ORGANIC | Brown House

  • Kapha Dosha Balance to ajurwedyjska herbatka ziołowa
Kod produktu: 5904238829011
Certyfikaty: Ekologiczny
Forma: liściasta
36,30 zł
/ szt.
907,50 zł / kg

 

 

Herbatka ajurwedyjska KAPHA to unikalna kompozycja ziół ajurwedyjskich, stosowanych od tysiącleci. Ma za zadanie obniżyć poziom KAPHA w ciele i umyśle, czyli doszy, która z natury jest powolna, ciężka i wykazuje cechy lepkości i wilgoci. Dla doszy KAPHA idealne będą, więc zioła, które ją pobudzą, wprawią w ruch wszelkie płyny ustrojowe, a także obniżą poziom tkanki tłuszczowej. Herbatka działa rozgrzewająco i redukująco na nadmiar poziomu KAPHA w ciele, a także poprawia nastrój i stymuluje do działania. IMBIR, który w Ajurwedzie jest niezwykle cenioną rośliną, ma smak ostry, a więc idealnie nadaje się dla KAPHA. W jej przypadku wykazuje działanie wysuszające i stymulujące powolne trawienie KAPHY. Dodatkowo działa wykrztuśnie, co w przypadku doszy KAPHA ma duże znaczenie ze względu na naturalną skłonność do tworzenia się śluzu. Korzeń LUKRECJI w przypadku doszy KAPHA działa wykrztuśnie i eliminuje nadmiar wilgoci z górnych dróg oddechowych, czyli z miejsc naturalnej siedziby doszy KAPHA. Dzięki czemu likwiduje ociężałość osób o tym typie konstytucyjnym.  Gorzko-ostry smak TRAWY CYTRYNOWEJ to kombinacja szczególnie regulująca poziom KAPHA w ciele i umyśle. Z jednej strony działa pobudzająco, czyli popadającą w marazm doszę KAPHA lekko rozrusza, a z drugiej strony złagodzi objawy depresji i zniweluje poczucie napięcia.

CO ROBI MAGIĘ?

ANYŻ to świetna propozycja dla osób, których trawienie jest powolne i nieregularne. KAPHA odczuje korzyść z jego stosowania również w przypadku chęci usunięcia nadmiaru wilgoci z organizmu, a także w przypadku przeziębień i dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

CYNAMONOWIEC ma smak ostro-słodki, a działanie rozgrzewające, jest, więc idealną rośliną regulującą poziom KAPHA. Działa harmonizująco na układ krążenia i jest skutecznym środkiem wykrztuśnym i napotnym. Pobudza ogień trawienny (AGNI) i niweluje poziom cukru we krwi.

KOLENDRA ma działanie pobudzające na doszę KAPHA i stymulujące ją do działania. Jest trójdoszowa, co oznacza, że mogą ją stosować wszystkie konstytucje, a na każdą z nich będzie oddziaływać inaczej. W przypadku osób typu KAPHA dodatkowo odznacza się działaniem napotnym i regulującym trawienie.

Dodatek OLEJKU CYTRYNOWEGO jest nieprzypadkowy. Jego pobudzające działanie idealnie „ruszy” KAPHĘ z miejsca i pobudzi do działania. Dodatkowo wspomoże proces spalania tkanki tłuszczowej.

WERBENA znana jest ze swojego pozytywnego działania na układ oddechowy. Działa wykrztuśnie i osłonowo na drogi oddechowe. Świetnie sprawdzi się w stanach obniżonego nastroju u osób o konstytucji KAPHA.

CZARNY PIEPRZ to jedno z najlepszych roślin dla doszy KAPHA, gdyż jego ostry smak działa silnie pobudzająco i redukująco. Ciężka i wilgotna z natury KAPHA potrzebuje ruchu, a czarny pieprz poprawia krążenie krwi i limfy oraz pobudza trawienie.

KARDAMON, aromatyczna roślina o działaniu poprawiającym trawienie, to idealna propozycja dla KAPHY, również ze względu na działanie redukujące nadmiar wilgoci, do której gromadzenia KAPHA ma naturalną skłonność. Łagodzi objawy alergii oraz sezonowego przeziębienia.  

JAKA JEST OSOBA TYPU KAPHA ? CECHY  - STABILNOŚĆ, STAŁOŚĆ, CIĘŻKOŚĆ, WILGOTNOSĆ, ZIMNO

Osoby typu Kapha są z natury bardzo pogodne i cierpliwe. Te cechy zapewnia im przeważający u nich żywioł ziemi. Są ciepłe, ale zaborcze i bywają skąpe. Często widać u nich zbyt mocną chęć posiadania i przywiązania się do rzeczy materialnych. Nie lubią zmieniać zdania i bardzo rzadko to robią. Jeśli jednak zmienią swój światopogląd, zrobią to już niemal na zawsze. Osoby o tej konstytucji mają dużą i krępą budowę ciała. Nie oznacza to, że Kaphy nie mogą być szczupłe. Jeśli są w równowadze, ich ciało jest piękne i silne, a skóra pełna blasku bez znamion i piegów. Mają dużą tendencję do nadwagi, dlatego powinny jeść lekko i regularnie, a tego nie lubią. Kaphy mają skłonność do chorób spowodowanych nadmiarem wody – guzów, torbieli, a także zatorów i przede wszystkim otyłości. Stosunkowo często zapadają na choroby układu oddechowego, spowodowane nadmiarem wilgoci (katar, zapalenie płuc, nieżyty górnych i dolnych dróg oddechowych).  Często występuje u nich obniżenie nastroju. Kaphę balansuje intensywny ruch i lekkość oraz suchość. Powinny przede wszystkim uprawiać sport, jeść więcej jedzenia o smaku ostrym i przebywać na słońcu.    

Skladniki: Korzeń imbiru*, korzeń lukrecji*, trawa cytrynowa*, anyż*, kawałki cynamonowca*, kolendra*, olejek cytrynowy*, werbena*, czarny pieprz*, kardamon*.

*z upraw ekologicznych

Nie zaleca się spożywania lukrecji kobietom w ciaży i karmiących piersią. W razie wątpliwości skonsultuj się ze swoim lekarzem.

 

Czym jest Ajurweda?

Ajurweda w dosłownym tłumaczeniu oznacza wiedzę o życiu (ayur – życie, veda- wiedza). Jest najstarszym systemem medycznym świata znanym ludzkości i przepiękną oraz prostą wiedzą, która mówi nam, jak żyć, by być zdrowym i szczęśliwym. Ajurweda, rodem z Indii, praktykowana była i jest na całym świecie. Od kilku lat przeżywa swój renesans w krajach zachodnich, czego powodem jest bez wątpienia jej skuteczność i prostota. Postrzeganie człowieka jako całości sprawia, że Ajurweda dotrze do każdego zakątka naszego ciała, umysłu i duszy.

Czym są dosze? Ajurweda postrzega człowieka jako całość, na którą składa się kombinacja pięciu żywiołów: eteru, powietrza, ognia, wody, ziemi. Dosze (energia, typ biologiczny, konstytucja) są swego rodzaju manifestacją tych żywiołów w ludzkim ciele i umyśle. Istnieją trzy dosze, czyli trzy typy biologiczne: VATA, PITTA i KAPHA, a każda z nich jest połączeniem konkretnych elementów:

VATA – powietrze i eter,

PITTA – ogień i woda,

KAPHA – ziemia i woda.

Według Ajurwedy każdy człowiek jest wyjątkowy i niepowtarzalny poprzez to, że posiada unikalne połączenie wspomnianych żywiołów. Ta unikalność, nasza natura, nazywa się prakriti – specyficzna kombinacja żywiołów, które w ciele przejawiają się właśnie jako dosze. Warto wspomnieć, że każdy człowiek ma w sobie wszystkie trzy dosze i pięć żywiołów, ale różną ich proporcję. Jeśli poznamy nasze prakriti, mamy szansę poznać również odpowiednie, ajurwedyjskie zalecenia dotyczące poprawy naszego zdrowia i samopoczucia, bowiem nadrzędnym celem Ajurwedy jest: „leczenie chorych oraz utrzymanie zdrowia u zdrowych”.

 

Parametry techniczne:
Certyfikaty:
Ekologiczny
Forma:
liściasta
Rodzaj:
oolong
Masa netto:
40g
Opinie naszych klientów
Ocena
5/5
Alina, Lubin
przepyszna!
Ocena
5/5

pixel