Szczypta Świata Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

Matero Tykwa Tigre - 200ml - 350ml

  • Naczynko do parzenia i picia yerba mate - matero (l.mn. materos) - wersja klasyczna wykonana z tykwy. Nowe naczynko wymaga odpowiedniego przygotowania, o tym jak przeprowadzić curado (czyt. kurado) dowiesz się na stronach naszego sklepu.
Kod produktu: 0000114690005
22,50 zł
/ szt.

Kraj pochodzenia: Argentyna

Materiał: tykwa

Pojemność: ok. 200-350 ml

Ozdobna wersja klasycznego naczynka mate - wykonana z tykwy.  Dodatkowym atutem jest ciekawe, abstrakcyjne zdobienie naczynka przypominające lamparcie cętki.

Przygotowanie nieużywanego jeszcze nigdy naczynia z tykwy (mate): mate trzeba porządnie umyć, napełnić liśćmi yerby, zaparzyć i zostawić na wiele godzin. Potem wyrzucić liście, opłukać i powtórzyć cały cykl od początku. Na koniec naczynko wypłukać i można już używać. Naczynie przed pierwszym użyciem musi nabrać aromatu yerby, by właściwy napój piło się bez uszczerbku na zapachu i smaku, które mogłyby zostać wchłonięte przez nieprzygotowane wcześniej mate. Niektórzy zalecają dodatkowo wysmarowanie mate od wewnątrz masłem w celu impregnacji ścianek (mate może bowiem „pocić się” podczas używania).

Każda tykwa jest niepowtarzalna, przez co może się nieznacznie różnić odcieniem, zdobieniami i kształtem od tej przedstawionej na zdjęciu.

Parametry techniczne:
Pochodzenie:

Informacja ta dotyczy krajów pochodzenia wszystkich surowców użytych w danym produkcie np. przy kawie będą to tylko ziarna kawy, ale przy yerba mate również dodane do niej zioła czy przyprawy.

Argentyna
Opinie naszych klientów

pixel