Szczypta Świata Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
Promocja Polecany

Zestaw Czekolada do picia Komoe 250 g oraz kakao Esperanza 150 g | ORGANIC - FAIRTRADE | Pizca del Mundo

  • W zestawie: Komoe 250 g i Esperanza 150 g to pyszna mieszanka ekologicznych składników.
Producent: Pizca del Mundo
Kod produktu: 1353768070006
Certyfikaty: EkologicznyFAIRTRADE
64,60 zł
/ szt.
Oszczędzasz 5.00% (3.40), kupując w zestawie.
172,27 zł / kg

Zestaw Czekolada do picia Komoe 250 g oraz kakao Esperanza 150 g 

Czekolada do picia Komoe to pyszna mieszanka ekologicznych składników, która zadowoli najbardziej wymagające podniebienia. Wystarczy tylko jeden łyk tego napoju, by poczuć w ustach moc czekolady i malin. Te dwa smaki łączą się w idealny sposób, bez chowania się jeden za drugim, co przywołuje wspomnienia o czekoladowych babeczkach z malinami.

Czekolada do picia jest bardzo prosta w przygotowaniu. Wystarczy 2-3 czubate łyżeczki czekolady rozpuścić w gorącym mleku i dobrze wymieszać. Jednak warto pamiętać, że naturalne kakao i czekolada nie rozpuszczą się w chłodnym mleku. Aby uzyskać zimny napój, należy schłodzić napój przygotowany wg powyższego przepisu.

Czekolada do picia Komoe to produkt Fair Trade. Produkty Fair Trade stanowią gwarancję, że producenci z krajów rozwijających się otrzymują sprawiedliwe warunki handlowe i mają możliwość inwestowania w rozwój lokalnych społeczności oraz stabilną przyszłość. Marka Pizca del Mundo jest pierwszą polską marką, która oferuje różnorodne produkty Fair Trade, a dodatkowo wyróżnia się oryginalnym designem opakowań zdobiących ilustracje Kasi Kosteckiej.

Esperanza to wyjątkowe kakao o niskiej zawartości tłuszczu kakaowego, które idealnie nadaje się do wypieków. Dzięki alkalizacji w stylu holenderskim, kakao to ma wyjątkowo łagodny smak, mniej kwaśny i gorzki, a także bardziej wyrazisty kolor i lepiej rozpuszcza się w wodzie. Jest to produkt o niskiej kaloryczności, ponieważ ma mniej tłuszczu.

Kakao Esperanza o neutralnym pH (7-8) doskonale sprawdzi się w przepisach, w których używa się proszku do pieczenia. Ze względu na niskie pH, nie jest zalecane do przepisów z sodą oczyszczoną. Kakao to pochodzi z etycznych źródeł i posiada certyfikat Fair Trade, co oznacza, że zapewniono producentom z krajów rozwijających się sprawiedliwe warunki handlowe oraz inwestycje w rozwój lokalnej społeczności. Kakao należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Więcej informacji na temat marki i produktów znajduje się na stronie www.pizcadelmundo.pl

 

Certyfikacja Fair Trade: Fairtrade International (FLO)

certyfikacja ekologiczna: certyfikat rolnictwa ekologicznego UE

Producent:
Szczypta Świata sp. z o.o.
ul. Świeradowska 51-57
50-559 Wrocław

Parametry techniczne:
Marka:
Pizca del Mundo
Masa netto:
375g
Zawartość cukru:
cukier trzcinowy
Inne:
z dodatkami
Forma:
mielona
Producent:
Szczypta Świata
Certyfikaty:
Ekologiczny
,
FAIRTRADE
Opinie naszych klientów

pixel