Szczypta Świata Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

Kawa mielona Moka 250g | ORGANIC - FAIR TRADE | Alce Nero

  • Ekologiczna kawa arabica, pochodząca z najlepszych, górzystych terenów Kostaryki, Nikaragui oraz Peru. Doskonała do parzenia w ekspresie ciśnieniowym, jak i po turecku.
Producent: Alce Nero
Kod produktu: 8009004901124
Pochodzenie: Kostaryka
Masa netto: 250g
Gatunek: 100% arabika
Przeznaczenie: espresso"po turecku"
Certyfikaty: EkologicznyFAIRTRADE
33,70 zł
/ szt.
134,80 zł / kg

Masa netto: 250 g

Kraj pochodzenia: Kostaryka

Produkcja:

Certyfikacja Fairtrade: Fairtrade International (FLO)

Certyfikacja ekologiczna: Organic Farming EU, Soil Association

Jest to produkt Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade)

Ekologiczna kawa arabica, pochodząca z najlepszych, górzystych terenów Kostaryki, Nikaragui oraz Peru. Doskonała do parzenia w ekspresie ciśnieniowym, jak i po turecku.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu

Wprowadzający do obrotu:

Bio Planet S.A./p>

Wilkowa Wieś 7, 05-084 Leszno, Polska

Parametry techniczne:
Pochodzenie:

Informacja ta dotyczy krajów pochodzenia wszystkich surowców użytych w danym produkcie np. przy kawie będą to tylko ziarna kawy, ale przy yerba mate również dodane do niej zioła czy przyprawy.

Kostaryka
Masa netto:
250g
Gatunek:

Istnieją dziesiątki gatunków kawy, przy czym do spożycia uprawia się głównie arabikę (tzw. kawę arabską - Coffea arabica) oraz robustę (tzw. kawę kongijską - Coffea canephora). Arabika ma najwięcej aromatów, jest delikatniejsza i ma mniej kofeiny, ma większe wymagania jeśli chodzi o warunki środowiskowe i uprawę, co powoduje, że jest droższa niż robusta. Robusta jest bardziej gorzka w smaku, ma znacznie mniej związków aromatycznych, ale więcej kofeiny niż arabika, jest tańsza i to dzięki niej na kawie pojawia się tzw. crema. Niewielkie znaczenie ma też liberica (Coffea liberica), która jest łatwiejsza w uprawie, ale mniej aromatyczna.

100% arabika
Przeznaczenie:
espresso
,
"po turecku"
Certyfikaty:
Ekologiczny
,
FAIRTRADE
Stopień mielenia:

Kawy są mielone jeszcze w palarni na różną grubość w zależności od metody zaparzania, do której przeznaczona jest kawa. Grubiej mielone kawy świetnie sprawdzą się we French pressie, ekspresie przelewowym, dripperze czy Chemexie, a te drobniej mielone w kawiarce, ekspresie ciśnieniowym czy tygielku.

drobno mielona
Forma:
mielona
Opinie naszych klientów

pixel