Szczypta Świata Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

PRZECENA Kawa ziarnista Lake Kivu Coffee 250g | ORGANIC - FAIRTRADE | Oxfam

  • Doskonała arabika z okolic jeziora Kivu, która zadowoli niejednego konesera. Przyjemna, z pełnym body i lekko kwaskowym posmakiem.
Producent: Oxfam
Kod produktu: 5400164122092
Masa netto: 250g
Gatunek: 100% arabika
Certyfikaty: EkologicznyFAIRTRADE
39,70 zł
/ szt.
158,80 zł / kg

Najlepiej spożyć przed: 13.12.2022

 

Masa netto: 250g

Kraj pochodzenia: Demokratyczna Republika Konga

Producent: Oxfam

Certyfikacja Fairtrade: Fairtrade International (FLO)

Certyfikacja ekologiczna: Organic Farming EU

Doskonała arabika z okolic jeziora Kivu, która zadowoli niejednego konesera. Przyjemna, z pełnym body i lekko kwaskowym posmakiem. Kawa pochodzi w 100% z upraw ekologicznych.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu

Wprowadzający do obrotu:

Bio Planet S.A./p>

Wilkowa Wieś 7, 05-084 Leszno, Polska

Parametry techniczne:
Pochodzenie:

Informacja ta dotyczy krajów pochodzenia wszystkich surowców użytych w danym produkcie np. przy kawie będą to tylko ziarna kawy, ale przy yerba mate również dodane do niej zioła czy przyprawy.

Demokratyczna Republika Konga
Masa netto:
250g
Gatunek:

Istnieją dziesiątki gatunków kawy, przy czym do spożycia uprawia się głównie arabikę (tzw. kawę arabską - Coffea arabica) oraz robustę (tzw. kawę kongijską - Coffea canephora). Arabika ma najwięcej aromatów, jest delikatniejsza i ma mniej kofeiny, ma większe wymagania jeśli chodzi o warunki środowiskowe i uprawę, co powoduje, że jest droższa niż robusta. Robusta jest bardziej gorzka w smaku, ma znacznie mniej związków aromatycznych, ale więcej kofeiny niż arabika, jest tańsza i to dzięki niej na kawie pojawia się tzw. crema. Niewielkie znaczenie ma też liberica (Coffea liberica), która jest łatwiejsza w uprawie, ale mniej aromatyczna.

100% arabika
Certyfikaty:
Ekologiczny
,
FAIRTRADE
Stopień mielenia:

Kawy są mielone jeszcze w palarni na różną grubość w zależności od metody zaparzania, do której przeznaczona jest kawa. Grubiej mielone kawy świetnie sprawdzą się we French pressie, ekspresie przelewowym, dripperze czy Chemexie, a te drobniej mielone w kawiarce, ekspresie ciśnieniowym czy tygielku.

ziarnista
Forma:
ziarnista
Opinie naszych klientów
Ocena
5/5
Joanna, Częstochowa
Pyszna
Ocena
5/5

pixel