Szczypta Świata Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com

Kraus Gaucho (mocna) 0,5kg

  • Yerba mate Kraus Gaucho zawiera tylko specjalnie selekcjonowane listki (elaborada sin palo) dzięki czemu posiada mocny i wyrazisty smak (de sabor fuerte). Kraus Gaucho pochodzi z upraw ekologicznych.
Producent: Kraus
Kod produktu: 7798059750146
Forma: liściasta
Masa netto: 500g
Pochodzenie: Argentyna
41,70 zł
/ szt.
83,40 zł / kg

Masa netto: 0,5kg

Kraj pochodzenia: Argentyna

Zawartość: listki

Smak i aromat: "trawiasty" aromat, smak mocny-wyrazisty, brak dymnego posmaku

Działanie: mocno pobudza

Yerba mate Kraus Gaucho zawiera tylko specjalnie selekcjonowane listki (elaborada sin palo) dzięki czemu posiada mocny i wyrazisty smak (de sabor fuerte). Kraus Gaucho pochodzi z upraw ekologicznych. Proces produkcji tej odmiany, charakteryzuje się specyficznym sposobem suszenia. Większość gatunków yerba mate, suszonych jest nad ogniem, co nadaje im nieco "dymnego" posmaku. Yerba mate Kraus Gaucho suszona jest w "technologii bezdymnej" przy użyciu gorącego powietrza. Dzięki temu yerba mate Kraus Gaucho można z powodzeniem określić mianem "bezdymna" (sin humo), co wyróżnia ją spośród innych yerb.

Gaucho** (l.mn. gauchos) - południowoamerykański pasterz bydła - podobny północnoamerykańskiemu kowbojowi - pracujący na pampach, czyli trawiastych równinach Argentyny, Urugwaju, Paragwaju, południowego Chile oraz południowej Brazylii. W języku portugalskim słowo pisane jest jako gaúcho. Tak jak słowo kowboj, llanero z wenezuelskich llanos, czy meksykański vaquero, słowo to używa się raczej w kontekscie okresu XIX wieku niż chwili obecnej. Jednym z atrybutów gauchos w ikonografii i rycinach jest bombilla, mate lub guampa, czyli naczynia do picia yerba mate i imbryk z ciepłą wodą.

 

 

 

  Zawartość w jednej porcji *
Wartość energetyczna 10.62 kcal
Węglowodory 1.36 g
Białka 0.97 g
Tłuszcze 0 g
Kofeina 0.35 g
Witamina C 2.23 mg
Witamina B1 0.68 mg
Witamina B3 0.57 mg
Witamina B6 0.43 mg
Magnez 28.12 mg
Żelazo 1.09  mg
Potas 46.29 mg
Wapno 39.66 mg
Sód 6.88 mg
Fosfor 22.49 mg

* Zawartość składnika w jednej porcji została wyliczona z próbki o wadze 50g została zaparzona w 500ml wody o temepraturze 70 °C.

**źródło: artykuł Gaucho w Wikipedii, licencja: GNU FDL, autorzy: wikipedyści

Opisy są własnością Szczypty Świata, a ich kopiowanie bez podania źródła oraz w celach komercyjnych jest pogwałceniem praw autorskich.  Szczegóły licencji znajdziesz tutaj.

Parametry techniczne:
Forma:
liściasta
Masa netto:
500g
Pochodzenie:

Informacja ta dotyczy krajów pochodzenia wszystkich surowców użytych w danym produkcie np. przy kawie będą to tylko ziarna kawy, ale przy yerba mate również dodane do niej zioła czy przyprawy.

Argentyna
Rodzaj:
despalada (same listki)
Opinie naszych klientów

pixel